Electropalan santier 500kg MF-CD
![]()
Electropalan profesional cu cablu, pentru șantierele de construcții, proiectat pentru ridicarea sarcinilor de până la 500 kg, la înălțimi de până la 40 metri.
- Viteză de ridicare: 11,5 m/min
- Tip motor: monofazat
- Cablu de ridicare dublu.
- Dispozitivul este creat, în principal, pentru lucrul pe șantierele de construcții.
- Poate fi utilizat și în alte domenii, folosind accesorii de prindere potrivite.
- Opțional este disponibil suport cu cale de rulare pentru electropalan
- Produs fabricat în Italia.
| Brand |
Made in EU |
|---|
Acest produs este deja în lista dvs. de solicitări de ofertă.
Descriere
Descriere
Electropalan de santier 500kgMF-CD: Echipament profesional proiectat pentru ridicarea sarcinilor de până la 300 kg, la înălțimi de până la 40 metri.
- Viteză de ridicare: 11,5 m/min
- Tip motor: monofazat
- Cablu de ridicare dublu.
- Greutatea redusă permite instalarea dispozitivului la înălțime: pe schele, în deschideri de ferestre, pe acoperișuri, etc.
- Troliul poate fi montat ușor și rapid de către o singură persoană, chiar și în locuri greu accesibile.
- Opțional poate fi prevăzut cu invertor.
Utilizare electropalan santier 500kg MF-CD
- Dispozitivul este creat, în principal, pentru lucrul pe șantierele de construcții.
- Poate fi utilizat și în alte domenii, folosind accesorii de prindere potrivite.
- Ciclu de functionare: 50%
Caracteristici tehnice produs
| Model | HE 500 MF TD |
|---|---|
| Tip motor | Monofazat |
| Tensiune | 220 V |
| Frecventa | 50 Hz |
| Putere motor | 1100 W |
| Sarcina maxima | 500 kg |
| Lungime cablu | 25 m |
| Viteza | 11,5 m/min |
| Diametrul cablului de ridicare | 7 mm |
| Greutate palan | 50 kg |
| Dimensiuni | 860mm x 320mm x 550mm |
| Lungime max. cablu | 40 m |
Recomandare
În mod adițional, pentru optima gestionare a activității de încărcare-descărcare a materialelor, puteți achiziționa o serie de accesorii pentru electropalanele de șantier:
- Cuve de ridicare cu funcție de basculare (Capacități: 45l, 80l, 150l)
- Benă materiale 200l
- Suport cu cale de rulare pentru electropalan (Portanțe: 300kg, 500kg, 1000kg, sau 1600kg)
- Contragreutăți suport cale rulare
- Stâlp de fereastră
- Stâlp de tavan
- Frână staționară electropalan
- Extensie cablu comandă
- Comandă 24V
Puteți consulta aici oferta noastră de accesorii:
» Accesorii electropalane pentru construcții
În scopul prinderii sarcinii în timpul ridicării, în funcție de domeniul activității și de natura sarcinii, puteți opta pentru:
Partener: Made in EU
Produse fabricate în UE conf. Directivei Mașini 2006/42/CE.
Cere oferta
