Macara electrica constructii, coloana telescopica, brat rotativ, 300 kg, 30/40 m, MF
![]()

Macara electrica cu cablu pentru constructii. Electropalan profesional monofazat pe coloană telescopica, pentru ridicarea sarcinilor de până la 300 kg, la înălțimi de până la 30/40 m.
- Dispozitiv robust, versatil, fiabil
- Ușor de instalat
- Recomandat pentru lucrul pe șantiere de construcții
- Prevăzut cu coloană telescopică și biped
- Viteză de ridicare: 24 m/min
- Braț rotativ
- Unghi rotație: 200°
- Produs fabricat în Spania
| Brand |
Camac |
|---|
Descriere
Descriere
Macara electrica constructii 300 kg. Electropalan profesional monofazat cu cablu, pentru ridicarea sarcinilor de până la 300 kg, la înălțimi de până la 30/40 m.
- Dispozitiv robust, versatil, fiabil
- Ușor de instalat
- Recomandat pentru lucrul pe șantiere de construcții
- Viteză de ridicare: 24 m/min
- Prevăzut cu coloană telescopică și biped
- Braț rotativ
- Unghi rotație: 200°
- Prevăzut cu limitator superior de cursă
Caracteristice tehnice produs
| Tip motor | Monofazat |
|---|---|
| Tensiune | 220 V |
| Frecventa | 50 Hz |
| Putere nominală motor | 1,5 CP |
| Capacitate | 300 kg |
| Sarcina de rupere a cablului | 1980 kg |
| Lungime cablu | 30/ 40 m |
| Viteza | 24 m/min |
| Diametrul cablului de ridicare | 5 mm |
| Lungime max. cablu | 30/40 m |
| Tensiune de manevră | 220 V |
| Raza de rotație | 1160 mm |
| Unghi de rotație | 200° |
| Dimensiuni | 390x 1210 x 620 mm |
| Greutate palan | 60 kg |
| Volum | 0,27 m3 |
Recomandare:
În scopul prinderii sarcinii în timpul ridicării, în funcție de domeniul activității și de natura sarcinii, puteți opta pentru:
Partener: Camac
CAMAC-MINOR HOISTS este o firma spaniolă specializată în fabricarea de platforme de lucru cu catarg, lifturi de materiale și persoane, precum și a altor echipamente auxiliare pentru piața construcțiilor, cum ar fi electropalane cu cablu pentru santier, palanele pentru schele, mini- macarale, lifturi tip scara pentru panouri solare si fotovoltaice.
Toate echipamentele sunt de înaltă calitate, în conformitate cu sistemul de calitate ISO 9001, garantând o durabilitate îndelungată și cel mai înalt nivel de siguranță.
Cere oferta
