Mini macara de santier cu portic 1000 Kg
![]()

Electropalan profesional monofazat pentru ridicarea sarcinilor de până la 325/ 500 kg/ 1000 kg, la înălțimi de până la 30/ 60/ 100 m metri.
- Recomandat pentru lucrul pe șantierele de construcții
- Ideal pentru ridicarea materialelor de la baza construcției la nivelurile superioare
- Sistem de ancorare la sol
- Cârlig cu siguranță
- Viteză de ridicare: 22/22/11 m/min
- Opțional telecomandă 48 V cu 15/30 m cablu
- Prevăzut cu limitator superior de cursă
- Produs fabricat în Spania
| Brand |
Camac |
|---|
Descriere
Descriere
Mini macara de santier cu portic. Electropalan profesional monofazat pentru ridicarea sarcinilor de până la 325/ 500 kg/ 1000 kg, la înălțimi de până la 30/ 60/ 100 m metri.
- Recomandat pentru lucrul pe șantierele de construcții
- Ideal pentru ridicarea materialelor de la baza construcției la nivelurile superioare
- Sistem de ancorare la sol
- Cârlig cu siguranță
- Opțional telecomandă 48 V cu 15/30 m cablu
- Prevăzut cu limitator superior de cursă
Caracteristici tehnice mini macara de santier:
| Tip motor | Monofazat/ Trifazat/ Trifazat |
|---|---|
| Tensiune | 220 V/ 380 v/ 380 V |
| Putere nominală motor | 2,2/ 3,5/ 3,5 CP |
| Capacitate | 325/ 500/ 1000 kg |
| Sarcina de rupere a cablului | 1980/ 2686/ 2686 kg |
| Lungime cablu | 30/ 60/ 100 m |
| Viteza | 22/ 22/ 11 m/min |
| Diametrul cablului de ridicare | 5/ 6/ 6 mm |
| Tensiune de manevră | 48 V |
| Dimensiuni | 450x 470 x 480 mm |
| Greutate palan | 63/ 65/ 76 kg |
| Volum | 0,1 m3 |
Recomandare:
În scopul prinderii sarcinii în timpul ridicării, în funcție de domeniul activității și de natura sarcinii, puteți opta pentru:
Partener: Camac
CAMAC-MINOR HOISTS este o firma spaniolă specializată în fabricarea de platforme de lucru cu catarg, lifturi de materiale și persoane, precum și a altor echipamente auxiliare pentru piața construcțiilor, cum ar fi electropalane cu cablu pentru santier, palanele pentru schele, mini- macarale, lifturi tip scara pentru panouri solare si fotovoltaice.
Toate echipamentele sunt de înaltă calitate, în conformitate cu sistemul de calitate ISO 9001, garantând o durabilitate îndelungată și cel mai înalt nivel de siguranță.
Cere oferta
