Troliu electric constructii 325/ 500 kg, 15/30/50 m
![]()

Troliu electric de santier cu baza la sol pentru ridicarea/ tragerea sarcinilor de până la 325/500 kg, la înălțimi/ distanțe de până la 15/30/50 m.
- Electropalanul se fixează la baza clădirii sau schelei
- Necesită un scripete de ghidaj superior
- Tracțiunea poate fi efectuată și paralel cu solul
- Viteză de ridicare: 22 m/min
- Opțional telecomandă cu 15/30 m de cablu
- Produs fabricat în Spania
| Brand |
Camac |
|---|
Descriere
Descriere
Troliu electric constructii cu baza la sol și scripete de ghidaj, pentru ridicarea sarcinilor de până la 325/500 kg, la înălțimi de până la 15/30/50 m. Recomandat pentru santiere de constructii.
- Recomandat pentru santiere de constructii
- Electropalanul se fixează la baza clădirii sau schelei
- Necesită un scripete de ghidaj superior
- Tracțiunea poate fi efectuată și paralel cu solul
- Viteză de ridicare: 22 m/min
- Opțional telecomandă cu 15/30 m de cablu
Caracteristici tehnice troliu electric constructii
| Tip motor | Monofazat/ Trifazat |
|---|---|
| Tensiune | 220 V/ 380 V |
| Putere nominală motor | 2,2/ 3,5 CP |
| Capacitate | 325/ 500 kg |
| Sarcina de rupere a cablului | 1980/ 2686 kg |
| Lungime cablu | 30/ 60/ 100 m |
| Viteza | 22 m/min |
| Diametrul cablului de ridicare | 5/ 6 mm |
| Tensiune de manevră | 48 V |
| Dimensiuni | 530x 1500 x 410 mm |
| Greutate palan | 66/ 68 kg |
| Volum | 0,09 m3 |
Recomandare:
În scopul prinderii sarcinii în timpul ridicării, în funcție de domeniul activității și de natura sarcinii, puteți opta pentru:
Partener: Camac
CAMAC-MINOR HOISTS este o firma spaniolă specializată în fabricarea de platforme de lucru cu catarg, lifturi de materiale și persoane, precum și a altor echipamente auxiliare pentru piața construcțiilor, cum ar fi electropalane cu cablu pentru santier, palanele pentru schele, mini- macarale, lifturi tip scara pentru panouri solare si fotovoltaice.
Toate echipamentele sunt de înaltă calitate, în conformitate cu sistemul de calitate ISO 9001, garantând o durabilitate îndelungată și cel mai înalt nivel de siguranță.
Cere oferta
