Macara electrica 300 kg, 30/42 m, MF
![]()

Macara electrica monofazata cu cablu pentru ridicarea sarcinilor de până la 300 kg, la înălțimi de până la 30 m.
- Recomandat pentru lucrul pe șantiere de construcții
- Prevăzută cu suport vertical pentru fixare pe schelă
- Viteză de ridicare: 21 m/min
- Braț rotativ
- Unghi rotație: 240°
- Opțional telecomandă cu 15/ 30 m cablu
- Produs fabricat în Spania
| Brand |
Camac |
|---|
Descriere
Descriere
Macara electrica 300 kg cu cablu. Electropalan profesional monofazat pentru ridicarea sarcinilor de până la 300 kg, la înălțimi de până la 30/42 m.
- Recomandat pentru lucrul pe șantiere de construcții
- Dispozitiv ușor și fiabil
- Prevăzut cu suport vertical pentru fixare pe schelă
- Braț rotativ
- Opțional telecomandă cu 15/ 30 m cablu
- Prevăzut cu limitator superior de cursă
Caracteristici tehnice macara electrica 300 kg
| Tip motor | Monofazat |
|---|---|
| Tensiune | 220 V |
| Frecventa | 50 Hz |
| Putere nominală motor | 2 CP |
| Capacitate | 325/ 300 kg |
| Sarcina de rupere a cablului | 1980 kg |
| Lungime cablu | 30/ 42 m |
| Viteza | 21 m/min |
| Diametrul cablului de ridicare | 5 mm |
| Lungime max. cablu | 30 m |
| Tensiune de manevră | 220 V |
| Raza de rotație | 1117 mm |
| Unghi de rotație | 240° |
| Dimensiuni | 236x 650 x 365 mm |
| Greutate palan | 43 kg |
| Volum | 0,056 m3 |
Recomandare:
În scopul prinderii sarcinii în timpul ridicării, în funcție de domeniul activității și de natura sarcinii, puteți opta pentru:
Partener: Camac
CAMAC-MINOR HOISTS este o firma spaniolă specializată în fabricarea de platforme de lucru cu catarg, lifturi de materiale și persoane, precum și a altor echipamente auxiliare pentru piața construcțiilor, cum ar fi electropalane cu cablu pentru santier, palanele pentru schele, mini- macarale, lifturi tip scara pentru panouri solare si fotovoltaice.
Toate echipamentele sunt de înaltă calitate, în conformitate cu sistemul de calitate ISO 9001, garantând o durabilitate îndelungată și cel mai înalt nivel de siguranță.
Cere oferta
