Macara santier 200 kg, 30 m, MF, ultra-rezistenta
![]()

Macara electrica ultra-rezistenta, monofazata, cu cablu, pentru ridicarea sarcinilor de până la 200 kg, la înălțimi de până la 30 m.
- Recomandată pentru condiții dure de lucru pe șantier
- Cutie de viteze din aluminiu, în baie de ulei
- Arbore paralel cu schela
- Prevăzut cu suport vertical pentru fixare pe schelă
- Braț telescopic și rotativ
- Viteză de ridicare: 20 m/min
- Unghi rotație: 200°
- Limitator superior și inferior de cursă
- Produs fabricat în Spania
| Brand |
Camac |
|---|
Descriere
Descriere
Macara santier 200 kg ultra-rezistenta. Electropalan profesional cu cablu, monofazat, pentru lucrări de construcții grele și continue. Pentru sarcini de până la 200 kg, și înălțimi de până la 30 m.
- Recomandat pentru condiții dure de lucru pe șantier
- Cutie de viteze din aluminiu, silențioasă, în baie de ulei
- Arbore paralel cu schela
- Prevăzut cu suport vertical pentru fixare pe schelă
- Braț telescopic și rotativ
- Viteză de ridicare: 20 m/min
- Unghi rotație: 200°
- Prevăzut cu limitator superior și inferior de cursă
Caracteristici tehnice produs
| Tip motor | Monofazat |
|---|---|
| Tensiune | 220 V |
| Frecventa | 50 Hz |
| Putere nominală motor | 1,1 CP |
| Capacitate | 200 kg |
| Sarcina de rupere a cablului | 1980 kg |
| Lungime cablu | 30 m |
| Viteza | 20 m/min |
| Diametrul cablului de ridicare | 5 mm |
| Lungime max. cablu | 30 m |
| Tensiune de manevră | 220 V |
| Raza de rotație | 720/1100 mm |
| Unghi de rotație | 200° |
| Dimensiuni | 366x 376 x 355 mm |
| Greutate palan | 38 kg |
| Volum | 0,048 m3 |
Recomandare:
În scopul prinderii sarcinii în timpul ridicării, în funcție de domeniul activității și de natura sarcinii, puteți opta pentru:
» Sisteme de ridicare cu chingi textile
Partener: Camac
CAMAC-MINOR HOISTS este o firma spaniolă specializată în fabricarea de platforme de lucru cu catarg, lifturi de materiale și persoane, precum și a altor echipamente auxiliare pentru piața construcțiilor, cum ar fi electropalane cu cablu pentru santier, palanele pentru schele, mini- macarale, lifturi tip scara pentru panouri solare si fotovoltaice.
Toate echipamentele sunt de înaltă calitate, în conformitate cu sistemul de calitate ISO 9001, garantând o durabilitate îndelungată și cel mai înalt nivel de siguranță.
Cere oferta
